Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci

Nasz ośrodek został założony w 2000 roku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Obecnie wybudowaliśmy nową placówkę, która w znacznej mierze jest ukierunkowana na terapię dzieci.

Praca naszego ośrodka jest bardzo charakterystyczna i znacznie różni się od oferty innych ośrodków prowadzących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci w Polsce. Głównym kierunkiem pracy terapeutycznej naszych specjalistów jest konkretny cel ruchowy, który jest zakładany na początku turnusu. Cel ten jest efektem konsultacji zespołu terapeutycznego, lekarza prowadzącego oraz przede wszystkim rodziców! Zależy nam, by oczekiwania terapeutyczne wiązały się z oczekiwaniami rodzica. Przebieg terapii i efekty końcowe zawsze są analizowane wraz z rodzicami.

Naszą zasadą jest indywidualna praca z pacjentem. Filozofia naszej pracy jest bardzo prosta – podstawą jest praca naszymi rękoma, bazująca na technikach neurorozwojowych. Uważamy, iż inne formy „rehabilitacji rekreacyjnej” są przede wszystkich formą wypełnienia czasu podczas turnusu. My stawiamy na profesjonalną pracę indywidualną z konkretnymi celami na dwa tygodnie terapii. Nie prowadzimy zbędnych zajęć dodatkowych, gdyż nie są one w stanie dać tak widocznych efektów jak sumienna, ciężka praca własnymi rękoma.

Co nas odróżnia od wszystkich innych ośrodków w całej Polsce organizujących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci:

1.    Stawiamy na indywidualną pracę z pacjentem, której podstawą jest usprawnianie neurorozwojowe w systemie terapeuta-pacjent.
2.    Nie organizujemy turnusów masowych. W każdym uczestniczą maksymalnie 4 osoby. Dbamy by terapeuta w pełni skupił się na danym dziecku, by mógł systematycznie dostosowywać codzienną terapię pod osiągane efekty. Nasz terapeuta będzie bardzo dobrze znał Wasze dziecko!
3.    Nie stosujemy zabiegów „rekreacyjnych”, by tylko zapełnić czas. Dziecko otrzymuje od nas konkretną, dużą dawkę informacji neurorozwojowej, po której potrzebuje odpowiednio dużo relaksu i odpoczynku każdego dnia, by mogło zregenerowane podjąć kolejne ciężkie wyzwania w dniu następnym. Nie dopuszczamy do przestymulowania dziecka aktywnościami o niewielkiej dawce informacji rozwojowej!
4.    Cele, które zakładamy na początku każdego turnusu są ściśle powiązane z oczekiwaniami rodziców.
5.    Codzienna możliwość korzystania ze wsparcia duszpasterskiego Księży Orionistów i uczestnictwa w wielu spotkaniach przygotowywanych przez księży w trakcie trwania turnusu.

Tak właśnie wyglądają turnusy rehabilitacyjne dla dzieci w NZOZ REMED.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player