Rehabilitacja niemowląt, dzieci i młodzieży

Nasz ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji wcześniaków, noworodków i niemowląt. Dzieci trafiające do naszej placówki przechodzą specjalistyczną i kompleksową diagnostykę. Oceniamy umiejętności i poziom rozwoju ruchowego oraz ewentualne zaburzenia motoryczne dziecka. Diagnostyka składa się zawsze z kilku etapów, które pozwalają nam osiągnąć pełen obraz rozwoju dziecka.

WAŻNE! W NASZEJ PLACÓWCE KAŻDE DZIECKO JEST DIAGNOZOWANE BEZPŁATNIE!

Pacjenci, u których diagnostyka wykazuje potrzebę wczesnej interwencji neurorozwojowej kwalifikowani są, za zgodą rodziców, do programu terapeutycznego. Przebieg terapii, jak i cele bliższe i dalsze, są ustalane dla każdego dziecka indywidualnie. Nasi mali pacjenci mogą liczyć na najlepszą i bardzo profesjonalną terapię neurorozwojową. Nasi specjaliści są certyfikowanymi terapeutami wielu metod, m.in.: NDT-Bobath, Bobath Baby, metody Prechtl, SI, PNF, Kineziology Taping, Analizy ruchu niemowlęcia i małego dziecka, Analizy chodu w 2D. Przodującą metodą rehabilitacji, wykorzystywanej w pracy z niemowlętami w naszym ośrodku, jest zdecydowanie NDT-Bobath Baby. Terapia ta daje olbrzymi wachlarz wiedzy i umiejętności w pracy z dzieckiem, dzięki czemu nasi specjaliści cieszą się bardzo dużą efektywnością i znacznymi sukcesami w leczeniu najmłodszych.

Nasz zespół terapeutyczny posiada również obszerne, wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi starszymi i młodzieżą. Od lat mamy stały kontakt ze szkołami specjalnymi i integracyjnymi, prowadząc pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, z chorobami genetycznymi, dzieci po wypadkach.

GWARANTUJEMY WASZYM DZIECIOM TERAPIĘ NA EUROPEJSKIM POZIOMIE!

DZIECI TO NASZ ŚWIAT! 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player