JOGA / PILATES

Joga  –    

    znaczy łączyć, integrować, scalać. Jest to starożytny, wywodzący się z Indii system indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Poprzez bezpośrednie doświadczenie odkrywa się stopniowo złożoność rzeczywistości, uczy się jak własną pracą można korzystnie wpływać na swój stan psychofizyczny, zdrowie, relacje z otoczeniem.
Joga mówi, że ciało i umysł są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałują. Stan umysłu wpływa na stan ciała i ma w nim swoje odzwierciedlenie. Jednocześnie stan ciała wpływa na stan umysłu.

Istnieje 8 stopni praktyki jogi.
Asana-jest trzecim z kolei.Polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń (asan). Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmacnianie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. 

Właściwa praktyka prowadzi do wewnętrznej równowagi: osoby nerwowe uspokajają się, osoby depresyjne energetyzuje i pobudza.

Na zajęcia zapraszamy osoby  zaczynające swoją przygodę z jogą oraz osoby, które uczestniczą aktywnie w zajęciach bądź wracają do praktyki po dłuższej przerwie.

Zajęcia jogi:

 pozwolą  lepiej czuć własne ciało, jego ograniczenia ale też  miejsca w których czuje się więcej swobody,

 ℘ pozwolą nauczyć prawidłowego ustawiania stóp, miednicy i całego kręgosłupa w pozycjach stojących, w siadzie, w leżeniu na plecach, brzuchu oraz podczas skrętów,

℘ pozwolą nauczyć prawidłowego oddychania, co pomoże usunąć napięcia ze wszystkich części ciała,

℘ pozwolą na  poznanie technik  relaksacyjnych i regeneracyjnych,

℘ wzmocnią fizycznie i psychicznie.

Pilates   

℘  Jogilates  to praktyka łącząca w sobie płynność jogi i stabilizujące ćwiczenia pilates. Elementy jogi pomagają rozciągnąć ciało i popracować nad balansem, elementy pilatesu budują siłę całego pasa mięśni głębokich, utrzymujących kręgosłup we właściwiej pozycji, wzmacniają i stabilizują obręcz barkową i wysmuklają ciało. 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player